kawa

Co pić będąc w pracy?

Klimatyzacja i ogrzewanie wysuszają powietrze i dlatego chce nam się pić. Do tego często w pracy robimy się znużeni i zmęczeni, wiec sięgamy po kawę. Ale są lepsze sposoby, by napoje nie tylko zaspokajały pragnienie, ale też wpływały pozytywnie na zdrowie.

Zamiast kawy

Zrezygnuj z kawy z ekspresu i przygotuj sobie zieloną japońską herbatę matcha lub napój z ostrokrzewu paragwajskiego czyli yerba mate. Oba napoje pobudzą jak kawa, a jednocześnie dostarczą niezbędnych dla zdrowia składników i nie spowodują rozdrażnienia. Rano dobrze też wypić sok z buraka lub napój z imbiru i cytryny. Pobudzenie zapewni nam też guarana. Sproszkowaną guaranę można dodać np. do napoju mlecznego.

Woda mineralna

W ciągu dnia najlepszym napojem jest woda mineralna. Jednak nie każdy lubi pić samą wodę, dlatego warto dodawać do niej różne składniki. W ten sposób powstaną wody smakowe. Najpopularniejsza jest cytryna i mięta, ale świetnie sprawdzają się też inne cytrusy, jak np. grejpfrut. Można do wody wrzucić ogórka, zioła takie jak bazylia i rozmaryn. Do wody można dodać ananasa, truskawki, cynamon, melona, borówki, maliny, limonkę, imbir i wiele innych składników. Oczywiście doskonała do picia jest też woda z miodem.

Napoje na ciepło

Dietetyk Lublin poleca picie herbat. Przede wszystkim dobrze sprawdzają się herbaty zielone, czerwone i białe. W herbaciarniach można znaleźć różne ciekawe mieszanki z dodatkami suszonych owoców, dzięki czemu często można zmieniać smaki i herbaty szybko się nie znudzą. Można pić je bez słodzenia lub osładzać miodem, ksylitolem, stewią i innymi zdrowymi zamiennikami cukru.

Soki

Do pracy doskonałe będą też soki. Oczywiście najlepszy wybór to soki świeżo wyciskane lub soki jednodniowe ze sklepu. Będą one cennym źródłem witamin oraz mikro i makroelementów. Dostarczą też dużo błonnika. Świeżo wyciskanym sokiem można zastąpić nawet posiłek w pracy. Najlepiej jeśli soki nie będą wyłącznie owocowe, ale też warzywne. Wyciskarki wolnoobrotowe pozwolą też wycisnąć sok z ziół i innych składników.