Podłogi drewniane

Idealna podłoga dla rodzin z dziećmi

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju i życia. Maluchy większość swojego czasu spędzają zwykle na podłodze, bawiąc się i szalejąc. Wybierając podłogę, warto więc skupić się przede wszystkim na ich potrzebach i zdecydować na odpowiednią. Wiele osób uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest wybór podłogi drewnianej. Drewno to naturalny i ekologiczny materiał, który wspaniale sprawdza się w podłodze i dodaje każdemu pomieszczeniu charakteru.

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane podłogi?

Przede wszystkim, ze względu bezpieczeństwa. Naturalny materiał zazwyczaj pokryty jest dodatkowo ekologicznym lakierem, który jest w pełni bezpieczny dla zdrowia malucha. Sprawdzi się on również w przypadku małych alergików, którzy często źle reagują na tego typu chemię. Drewniana podłoga wymaga oczywiście renowacji co jakiś czas. Wystarczy ją odpowiednio wyszlifować i pokryć kolejną warstwą najlepszego lakieru, aby wyglądała przez kolejne lata jak nowa.

Podłoga drewniana to idealna izolacja akustyczna. W domach, w których żyją najmłodsi nie brak hałasów i huków, których można sobie skutecznie zaoszczędzić w taki właśnie sposób. Poza tym, podłoga z naturalnego drewna jako jedyna jest zawsze ciepła i miła. Maluch może na niej z powodzeniem usiąść i bawić się godzinami, bez obaw o przeziębienie się.

Decydując się na wybór naturalnej, drewnianej podłogi do domu z dziećmi, warto zwrócić uwagę na rodzaj deski. Najlepiej, jeśli będzie to podłoga z górnej półki o wysokim stopniu twardości, wykonana z właściwego drewna. Odporna podłoga z pewnością nie zostanie zniszczona podczas zabawy, szaleństwa, czy też przymierzania mamy szpilek. Dzieciom do głów przychodzi naprawdę wiele pomysłów, które rodzice powinni przewidywać.

W sklepach można znaleźć szeroki wybór naturalnych podłóg z drewna. Szeroki wybór sprawia, że każdy może dopasować drewno do swoich pomieszczeń i sprawić, że będzie ono idealnie komponowało się z innymi elementami i meblami. Dzięki temu, że podłoga powstaje z prawdziwych desek, każda z nich jest inna i jej słoje układają się w inny sposób. Daje to niepowtarzalny efekt i sprawia, że podłoga dodaje charakteru.

 

Rodziny z dziećmi coraz chętniej decydują się  podłogi drewnianej wysokiej jakości. Taki wydatek jest jednorazowy, ponieważ przez następne lata zachowuje ona swoją trwałość i nienaganny wygląd. Z czasem można ją również niedrogo odrestaurować i sprawić, że wyglądała będzie na całkowicie nową.